Choď na obsah Choď na menu
 


Pamäte ľudí

 Príbehy našich rodičov, starých rodičov a prastarých rodičov zanechávajú nám silnný odkaz o našej minulosti. Vážme si ich rozprávačský talent, ktorý autenticky zachatáva obraz danej doby, ktorú prežili. Všetci sme pominuteľní, ale príbehy po nás zostanú ako svedkovia dôb, ktoré už pominuli. Nenechajme zapadnúť tieto výpovede v prachu dejín, lebo sú jedinečnou ukážkou ich nezlomnej sily, vytrvalosti, pokory a úcty k životu. Nebyť toho všetkého, tak tu dnes nie sme.

 

Rubriky

Obdobie 2. svetovej vojny

Príspevkov: 0

Príspevky

Úkryt pod truhlárňou.

11. 10. 2013

Je nesmierne dôležité tieto spomienky na minulosť ponúkať našej a generáciám našich detí, aby sme si zobrali ponaučenie a príklad, že človek dokáže prekonať akékoľvek prekážky, pokiaľ ma vieru v seba samého, v svoju rodinu a krajšiu budúcnosť. A práve  tento príbeh je čarokrásnou ukážkou nezlomnej ľudskej vôle naších predkov
 
 

Ako mäsiarsky pes zachránil mnoho životov.

21. 1. 2013

 Siný príbeh, ktorý zachytáva bombardovanie Námestova počas veľkej noci v 1945 roku, kedy vyhorel takmer celý nižný koniec mesta, čo predstavovalo takmer tri štvrtiny mestečka. Príbeh je nielen o psom hrdinovi, ale aj o ľudskej nezlomnej vôli, ich hrdinstve a autenticky zachytáva obraz mesta, ktoré existuje už len na pár dochovaných historických fotografiách.